مزایا و معایب سرمایه گذاری در ملک:

 مزایا و معایب سرمایه گذاری در ملک:

سرمایه گذاری در ملک نیز دارای معایبی می باشد ولی در بررسی کلی مزایا و معایب به این نتیجه رسیدیم که سرمایه گذاری در ملک با اختلاف بهترین نوع سرمایه گذاری در ایران و خیلی از کشورهای دنیاست.

 برخی از معایب سرمایه گذاری در ملک را به طور مختصر بررسی می‌کنیم.

 معایب سرمایه‌گذاری در ملک:

 1. مستهلک شدن برای ساختمان و نیاز به بازسازی بعد از چندین سال.
 2. قدیمی شدن نقشه های معماری و مصالح و متریال به کار رفته بعد از چند سال.
 3. خطر بلاهای طبیعی مثل سیل و زلزله که در صورت استفاده از بیمه ریسکی در بر ندارد.
 4. نقدشوندگی پایین در بازار.
 5. نیاز به آورده زیاد در سرمایه گذاری در ملک.

«برای خرید ملک به سرمایه های نسبتاً کلانی نیاز است که البته روش‌های وجود دارد که شما با سرمایه نچندان زیاد هم بتوانیم سرمایه گذاری در ملک را به عنوان بهترین انتخاب تجربه کنید»

توصیه می‌کنیم برای کسب آگاهی بیشتر، مطالب مربوط به سرمایه گذاری در ملک را در سایت ما دنبال کنید و جهت هرگونه مشاوره رایگان و معرفی فرصت های ایده آل و ایمن سرمایه گذاری در ملک با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

اشتباهات رايج در سرمايه گذاري در ملك:

حالا که مزایا و معایب سرمایه گذاری در ملک را با هم بررسی کردیم و شما قاطع تر از همیشه به دنبال کسب اطلاعات در مورد سرمایه گذاری در ملک هستید با هم اشتباهات رایج در سرمایه گذاری املاک را بررسی می‌کنیم تا قبل از انحراف و واژگون شدن در مسیر سرمایه گذاری در املاک، همراه شما باشیم با چشم باز و چراغی روشن در این مسیر سبز حرکت کنیم تا به مقصد موفقیت و سرمایه گذاری در ملک برسید.

اشتباهات رایج و سرمایه گذاری در ملک:

 1. بدون بررسی قیمت های منطقه و استعلام قیمت ،خرید ملک انجام دهیم.
 2. خرید و سرمایه گذاری در ملک بدون امکانات.
 3. پیش خرید آپارتمان بدون بررسی و تحقیق کامل.
 4. امضای قرارداد قبل از خواندن آن
 5. اگر تجربه ساخت و ساز ندارید مطمئن باشید هزینه ساخت شما بیشتر از از یک سازنده حرفه ای خواهد بود.                                                                                                     نکته مهم: «برای حفظ سرمایه خود وقت بگذارید وارزش قائل شویدو قرارداد را به صورت کامل بخوانید و بعد اقدام به امضا نمایید. درصورت نیاز از مشاوره حقوقی استفاده کنید»
 6. عدم توجه به سال ساخت آپارتمان یا خانه.
 7. بی‌توجهی به کد پستی ذکرشده در سند و مبایعه نامه در هنگام تنظیم قرارداد.« برای اطمینان از فروشنده کد تاییدیه کد پستی بخواهید»

 برای سرمایه گذاری در ملک گزینه‌های زیادی هستند که در ادامه گزینه های سرمایه گذاری در ملک را با هم بررسی میکنیم تا بهترین گزینه سرمایه گذاری در ملک را با توجه به سرمایه در دسترس و تخصص شما وعلاقمندی و نیازمندی شما ، بهترین و ایده آل ترین سرمایه گذاری در ملک را انجام دهید.

گزینه‌های مختلف سرمایه‌گذاری در ملک:

 1. سرمایه گذاری در ملک با خرید و فروش خانه و زمین مسکونی برای نرخ رشد محدود در کوتاه مدت.
 2. سرمایه گذاری در ملک با خرید خانه های قدیمی و بازسازی آنها برای ایجاد ارزش افزوده و سود سهام.
 3. سرمایه گذاری در ملک با خرید مسکن برای بازه های زمانی طولانی مدت در جهت حفظ و ارتقاء سرمایه و پول
 4. سرمایه گذاری در ملک با خرید املاک کلنگی برای ساخت و ساز
 5. سرمایه گذاری در ملک با مشارکت در ساخت مسکن
 6. سرمایه گذاری در ملک با ساخت و ساز
 7. سرمایه گذاری در ملک با خرید خانه جهت رهن و اجاره دادن.
 8. سرمایه گذاری در ملک با خرید زمین های ییلاقی جهت حفظ و ارتقاء سرمایه.
 9. سرمایه گذاری در ملک برای مشارکت در ساخت پروژه های تجاری و گردشگری و…
 10. سرمایه گذاری در ملک با پیش خرید املاک در حال ساخت

همانطور که مشاهده کردید گزینه های زیادی برای سرمایه گذاری در ملک وجود دارد.

 هر کدام از گزینه های سرمایه گذاری در ملک اصول و قواعد خاص خود را داشته و نیاز به آموزش یا حداقل مشاوره با افراد دارای صلاحیت را دارد.توصیه می شود قبل از ورود به بازار سرمایه گذاری در ملک مسیر خود را مشخص کنید تا ریسک در سرمایه گذاری در ملک کمتر شود وبرای رسیدن به نتیجه مطلوب سرمایه گذاری در ملک، زمان کمتری از شما صرف تلف شود.

 همکاران ما در هلدینگ سرمایه گذاری آرامش آماده ارائه خدمات سرمایه گذاری و مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشد حتما تماس بگیرید.

 عوامل زیادی بر روی قیمت مسکن و ملک تاثیر گذارند در این مقاله چند تا از آنها را برای اتخاذ تصمیمات بهتر در سرمایه‌گذاری در ملک باهم بررسی میکنیم.

عوامل موثر بر قیمت ملک:
 1. قیمت داخلی ارز (افزایش قیمت داخلی ارز بیشترین تاثیر را بر روی قیمت مسکن و رشد سرمایه‌گذاری به همراه دارد).
 2. قیمت طلا ( افزایش قیمت طلا هم افزایش قیمت مسکن را به همراه خواهد داشت )
 3. میزان عرضه و تقاضای بازار (عرضه و تقاضا با توجه به جغرافیای ملک و سیاست در افزایش و کاهش عرضه و تقاضا تاثیر مستقیمی روی قیمت مسکن در سرمایه گذاری در ملک خواهد داشت
ریسک های سرمایه گذاری در ملک:

ریسک سرمایه‌گذاری در ملك را باهم بررسی میکنیم تا شما همراهان گرامی با آگاهی از آن ها در بهترین زمان ممکن از وقوع آنها پیشگیری کرده و سرمایه گذاری در ملک را با ضریب اطمینان بیشتری انجام دهید.

 ۱)ریسکهای مربوط به تنظیم قراردادها:

 با توجه به رونق سرمایه گذاری در ملک افراد سودجویی زیادی با روش های پیچیده کلاهبرداری های ملکی در کمین شما هستند پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به کلاهبرداری ملکی رامطالعه کنید و در صورت نیاز از مشاوره خدمات حقوقی همکاران ما در هلدینگ سرمایه گذاری آرامش استفاده نمایید.

٢)عدم اشراف به قیمت روز و موقعیت منطقه‌ای:

سرمایه گذاری در ملک نیاز به اطلاعات کاملی مثل موقعیت مکانی و قیمتهای منطقه‌ای دارد و در صورت آگاهی در این مورد ممکن است قیمت بالاتری نسبت به قیمت اصلی بپردازید و ملک دیرفروش یا اصطلاحاً ملک باتلاقی را برای سرمایه گذاری در ملک انتخاب کنید.

٣)سیاست‌گذاری‌های در دولت:

 پروژه های کلانی مثل مسکن مهر،مسکن ملی و یا اعطای وام‌های مسکن پرمتقاضی و سیاست‌های مالیاتی می تواند باعث رونق یا رکود مسکن و ایجاد سرمایه گذاری در ملک شود.

۴) ریسکهای غیر سیستماتیک:

مواردی مثل سیل ،زلزله،رانش زمین در یک منطقه و بیماری‌های کرونا می تواند ریسک هایی برای سرمایه گذاری در ملک به همراه داشته باشد.

برای سرمایه گذاری در ملک از چه کمک کننده هایی می توان کمک گرفت؟

١)تحصیلات بانکی:

امروزه همه متقاضیان می‌توانند از تسهیلات خرید مسکن برای سرمایه گذاری در ملک استفاده کند وام های بانکی که با سودی هماهنگ با نرخ تورم عرضه می شود.

٢) خرید خانه ها و املاک در حال ساخت «پیش خرید» :

خرید املاک بصورت پیش‌خرید یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در ملک می باشد هرچند بسیار خطرناک است و بسیاری از سازندگان به صورت انفرادی یا در قالب شرکت های ساخت و ساز جهت سرعت بخشیدن به تامین بودجه اقدام به پیش فروش آپارتمان و املاک می‌کند و این یعنی یک معامله برد برد به نفع طرفین …

اما…اما… مشکل کار اینجاست که به دلیل نبود شفافیت در مدارک و قراردادها و به رویت نرسیدن ملک مورد معامله، متاسفانه پیش فروش ملک به بستری برای ورود افراد سودجو و کلاهبردار تبدیل شده.

«برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد پیش فروش آپارتمان کلیک کنید»

 هلدینگ سرمایه گذاری آرامش با ایجاد بستری ایمن و مناسب برای سرمایه گذاری در ملک در پروژه های در دست احداث شرایط را برای متقاضیان سرمایه گذاری در ملک به وجود آورده تا همه بتوانند متناسب با حوزه و نیاز به سرمایه گذاری و تامین مسکن در طی اقدام قرار بگیرد.

جهت دریافت مشاوره رایگان …

۳)مشارکت در سرمایه گذاری و ساخت:

 امروزه همه از سود ساخت و ساز در پروژه های مشارکتی آگاهند همه می‌دانند که مشارکت در ساخت یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در ملک است.

اما..اما…نبود شرایط ایده‌آل  و نبود بستر ایمن برای ورود به قراردادهای مشارکت در ساخت و کمبود مرکز و مراجع دارای صلاحیت ،جهت کارشناسی مالی، فنی و حقوقی و ثبت تخصصی قراردادهای مشارکت درخواست باعث شده سرمایه گذاران تمایل چندانی برای ورود به مشارکت جهت سرمایه گذاری در ملک را نداشته باشد.

 هلدینگ سرمایه‌گذاری آرامش به کمک نیروی متخصص در زمینه فنی و مهندسی و کارشناسان حقوقی املاک با شناسایی و معرفی املاک مستعد و همچنین ثبت قراردادهای جامع و نافذ و قبول داوری و نظارت بر پروژه های مشارکت در ساخت و سرمایه گذاری آماده ارائه خدمات و همکاری با شما عزیزان میباشد.

جهت مشاوره رایگان…

اصولی که باید جهت سرمایه گذاری در ملک رعایت شود:

 1. تحلیل :
  1. مقدمه سرمایه گذاری در ملک تحلیل درست است شرایط روز املاک می باشد اینکه قیمت ها در حال حاضر در چه شرایطی هستند و با جهش های دوره‌های قیمت ها چقدر فاصله دارد.

  تحلیل دقیق نقش اساسی برای سرمایه گذاری در ملک دارد و می‌تواند ما را به این نتیجه برساند که بهترین زمان برای خرید ملک است و یا اینکه خرید در حال حاضر توجیه اقتصادی ندارد.

 2. تحقیق میدانی
 3. ملک مسکونی پرتقاضا تر
 4. ملک رو با بدهی بخرید
 5. لوکیشن خوب موقعیت ملک از خود ملک مهمتره …
 6. مدیریت هزینه های جانبی:سرمایه گذاری در ملک بر خلاف دیگر سرمایه گذاری های جانبی راه دارد هزینه هایی مثل مالیات، کمیسیون و موارد مشابه باید بررسی شود.انتخاب ملک های اکازیون:

 اکازیون به معنی شرایط ویژه و استثنایی و خاص است که از هر نظر مناسب باشد و نسبت به ملک های مشابه منطقه قیمت پایین تر و امکانات بیشتری داشته باشد به طور کلی ملک اوکازیون باید از ویژگی های زیر برخوردار باشد:

 1. لوکیشن خوب در منطقه
 2. کیفیت بالای طراحی و ساخت
 3. دارای قدر سهم ایده آل باشد
 4. پایین بودن قیمت
 5. شرایط منعطف و مناسب پرداخت
 6. مشاعات خوب
نکاتی برای سرمایه گذاری در ملک:

باتوجه به این نکات،حتی کاربران کم تجربه هم می توانند با استفاده از این نکات به شکل حرفه‌ای سرمایه گذاری در ملک را انجام دهند.

 1. در تحقیقات میدانی از جاهای مختلف استعلام بگیرند و با قیمت های سایت دیوار مقایسه و سبک و سنگین کنند تا به قیمت مناسب برسند.  البته که در هر شهری هر منطقه‌ای دارای رنج قیمتی متفاوت میباشد مثلاً قیمت یک خیابان با فاصله کمی از خیابان دیگر متفاوت است.
 2. در مناطق پر رونق خرید کنید.  مثلاً: در تهران منطقه ۵ طبق آمارهای موفق از پر رونق ترین منطقه های تهران می باشد.
 3. موقعیت در طبقات مختلف یک ساختمان متفاوت است.  (به مقاله تقسيم نامه مشاركت در ساخت یک ساختمان مراجعه شود )
 4. در صورت نداشتن اطلاعات حقوقی حتماً قبل از امضای قرارداد از یک نفر آگاه به نکات حقوقی املاک یا وکیل مشورت بگیرند. (برای اطلاعات بیشتر به مقاله نکات حقوقی املاک مراجعه نمایید)

صحبت پایانی: در این مقاله اطلاعات کلی از سرمایه گذاری خدمت شما ارائه داده ایم و شما را با اصول اولیه و ورود به سرمایه گذاری در ملک آشنا کردیم.

هلدینگ سرمایه گذاری آرامش با شناسایی فرصت های مناسب سرمایه گذاری و بررسی اسناد و مدارک املاک توسط کارشناسان حقوقی مجموعه، اماده معرفی املاک اکازیون می‌باشد.

جهت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در تماس باشید.

امیدوارم با مطالعه این مقاله به اهمیت سرمایه‌گذاری در ملک بیش از پیش پی برده باشید وقدمهای محکم‌تری بسمت سرمایه گذاری در ملک برای رسیدن به آرامش بردارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *