انواع سرمايه گذاري

انواع روشهاي سرمايه گذاري:

ما انسان ها در طی مسیر زندگی با پستی و بلندی‌هایی مواجه خواهیم شد،

 در روزهای اوج باید فکر سرمایه گذاری باشیم و بخشی از درآمدمان را برای رفاه و آرامش بیشتر سرمایه‌گذاری کنیم و طبق تعریف سرمایه‌گذاری کالایی را بخریم تا در آینده دور یا نزدیک سود و ارزش آورده ویا درآمدی را برای ما به همراه داشته باشد.

 انواع سرمایه گذاری:

امروزه روش‌های مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد از جمله سرمايه گذاري در طلا و ارز، سرمایه گذاری در بورس، سرمايه گذاري در بانکی و سرمایه گذاری در ملک. اما بنا به دلایلی که باهم بررسی می کنیم سرمایه گذاری در ملک با اختلاف بهترین روش سرمایه گذاری در ایران و خیلی از کشورهای جهان می باشد.  با ما همراه باشید جهت افزایش آگاهی متقاضیان سرمایه گذاری در ملک در ادامه با هم دلایل سرمایه گذاری در ملک بررسی میکنیم.

١) محدودیت زمین مرغوب:

همانطور که می‌دانید زمین های مرغوب برای ساخت و ساز و کشاورزی و… مثل خیلی از کشورها محدودیت دارند.

خیلی از زمین‌ها را کوهستان  و کویر و دریا تشکیل داده و زمین های مرغوب روز به روز ارزشمند می‌شوند. این یکی از مهمترین دلایل برتری سرمایه گذاری ملک نسبت به دیگر سرمایه گذاری ها مثل طل ، ارز، سکه و خودرو میباشد، چون در صورت تقاضای زیاد امکان ورود طلا ، سکه، ارز  و ارز دیجیتال و … از دیگر کشورها وجود دارد.

 ولی زمین و ملک هر کشور قابل جابجایی نیست و سرمایه گذاری درملک مختص ایران است.

٢) تغییر کاربری ملک در صورت نیاز:

از دیگر قابلیت‌های ممتاز املاک این است که در صورت نیاز می توانید کاربری آن را عوض کنید و در مسیر جدید از آن استفاده نمایید. برای مثال: زمین کشاورزی را می توان به کاربری صنعتی تبدیل کرد یا در زمین سکونی ساخت و ساز انجام داد. در هر صورت با توجه به شرایط منطقه و تغییرات و توسعه صنعت کشاورزی و ساخت و ساز می توانیم تغییرات مناسب را در جهت ارتقاء ارزش ملک انجام دهیم.

همانطور که در سالیان گذشته خیلی از ما شاهد گسترش شهرهای کوچک و بزرگی بودیم و زمینهای و املاکی را که در حاشیه شهرها بودند امروزه جزیی ازبافت شهری محسوب میشوند و ارزشی چند برابری پیدا کرده‌اند.

٣) استفاده از تسهیلات بانکی :

شما با ارائه سند ملک با توجه به معتبر بودن آن از بانک وام دریافت می‌کنید و در جهت ساخت و ساز و درآمدزایی و اشتغال زایی از آن استفاده می‌کنید و ارزش ملک را ارتقا می دهید. در صورتی که برای دیگر سرمایه گذاری ها از قبیل طلا ، ارز و سکه، سهام بورس، خودرو و ..امکان پرداخت تسهیلات بانکی وجود ندارد.

۴) ملک همیشه از ارزش خود را حفظ می کند :

شاید در دوره های کوتاهی نوسانات هیجانی در دیگر بازارها وجود داشته باشد ولی این نوسانات می‌تواند به صورت کاهشی هم باشد به طوری که در این چند ساله شاهد از دست رفتن سرمایه بسیاری از هموطنان بودیم که سرمایه خود را تبدیل به سهام بورس کردند و بابت این تصمیمات اشتباه و احساسی متحمل ضرر و زیانهایی شدند. اما سرمایه گذاری در ملک همیشه سودآور بوده و در بدترین شرایط چند وقتی رکود ایجاد شده و دوباره روند افزایشی به خود میگیرد.

۵) درآمدزایی به صورت رهن و اجاره:

شما می‌توانید در صورت سرمایه گذاری در ملک، آنرا رهن و اجاره داده و برای امور دیگر مثل پرداخت وام و سرمایه گذاری در جاهای دیگر و یا برای کمک هزینه و امرار معاش از آن استفاده کنید. البته که رهن و اجاره دادن مختص ملک مسکونی نیست و زمین کشاورزی و باغ و غیره هم این امکان وجود دارد و یا در سرمایه گذاری مثل طلا، ارز، سکه و خودرو امکان سرقت و از دست رفتن سرمایه وجود دارد. ولی در املاک این  امکان وجود ندارد و بنابراین ایمن ترین روش سرمایه گذاری، سرمایه گذاری در ملک می باشد.

٧) سرمایه گذاری در ملک به مهارت و دانش کمتری نیاز دارد:

برای اینکه بتوانید در بازار بورس دوام بیاورید باید یک فرد حرفه ای باشید درغیر این صورت ضرر و زیان در انتظار شماست و در صورت نداشتن دانش و مهارت مربوطه سرمایه خود را از دست می‌دهید. اما در سرمایه گذاری ملک چنین نیست شما برای سرمایه گذاری در املاک نیاز به گستره‌ آموزش کمتری دارید و یا کافیست برای مشاوره از مرکز و مراجعه دارای صلاحیت استفاده کنید تا بهترین گزینه ها را با توجه به شرایط شما و شرایط بازار به شما ارائه دهد. براي اشنايي با مزايا و معايب سرمايه گذاري در ملك اينجا كليك كنيد.

8) سرمايه گذاري در زميين هاي ييلاقي:

براي آشنايي با اين نوع از سرمايه گذاري به صفحه سرمايه گذاري در زمين هاي ييلاقي مراجعه كنيد.

 برای مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان ما در هلدینگ ساختمانی آرامش در تماس باشید و با توجه به فعالیت در زمینه ساخت و ساز و پروژه های ساختمانی و تجاری و گردشگری این مجموعه  از بهترین خدمات بهره‌مند شوید.

9)خريد آپارتمان:

يكي ديگر از انواع سرمايه گذاري ها در ملك خريد آپارتمان است.

براي آشنايي بيشتر با نكات خريد آپارتمان كليك كنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *