در آرامش سرمايه گذاري كنيد

Logo

Invest in peace

هلدينگ سرمايه گذاري آرامش

Aramesh Investment Holding

طراحي ويلا آقاي پورحسيني تهراندشت/دپارتمان معماري آرامش

طراحی ويلا، پروژه‌ی آقای پورحسینی تهراندشت/ آرامش

طراحي ويلا آقاي رحماني كردان/دپارتمان معماري آرامش

طراحی ويلا، پروژه‌ی آقای پورحسینی تهراندشت/ آرامش

طراحي ويلا

طراحی ویلا چیست؟

به منظور اينكه به مفهوم بهتری از طراحی ویلا دست يابيم، ابتدا لازم است تا با معنای واژه ویلا، آشنا شویم و مفهوم آن را بررسی کنیم:

ریشه ی كلمه ويلا فرانسوی است، از دوران باستان، به خانه‌ها و اقامتگاه‌هایی گفته مي شود که بالاترین سطح آسایش زندگی را دارد با طراحی‌های منحصر به فرد و خارج از عادت و حتی کمی‌پیچیده و با موقعیت مکانی مجزا، متمایز شده اند و معمولا در زمینی بزرگ و جدا از اطراف که از هر چهار جهت فضای باز دارد، ساخته مي شود.
بنابراین یک ویلا اغلب توسط طرح‌های باغ مانند و مسیرهای سبز از پوشش گیاهی محصور می‌شوند.

چيدمان فضاهاي داخلي و خارجي ويلا:

همچنین چیدمان هوشمندانه فضاهای داخلی و خارجی این خانه‌ها که ویلا گفته می‌شوند و انتخاب بهترين متریال برای آن‌ها، ويلا ها را به فضاهای مسکونی خصوصی منحصر به فرد تبدیل می‌کند. طراحي ويلا در واقع طراحی چنین اقامتگاهی با ویژگی‌های ذکر شده است، همچنین باید بگوییم که ویلا‌ها مرز میان محل سکونت انسان را با طبیعت از بين مي برد يا كم رنگ مي سازد و در واقع موجب پیوند میان انسان با طبیعت می‌شود از این رو اکثرا ویلا‌ها در طبیعت و به دور از معابر شهری و در مناطق خوش آب و هوا ساخته می‌شوند زیرا ویلا مکانی است برای گذراندن آخر هفته‌هایی شاد و تعطیلاتی آرام برای تفریح در کنار خانواده و عزیزان به دور از هیاهوی شهری است.

طراحی ویلای کامل شامل:

اتاق نشیمن، اتاق خواب‌های متعدد، باغ و استخر با محوطه ای اختصاصی می‌باشد. طراحی ویلا با توجه به خواست کارفرما میتواند دارای انواع، ویلا مدرن، ویلا کلاسیک، یک طبقه یا اصطلاحا فلت، دوبلکس (دو طبقه) باشد که بستگی به ایده آل مشتریان و میزان بودجه ای كه براي ساخت ویلا در نظر گرفته اند، دارد.

هدف از طراحی ویلا

طراحی ويلا طراحي یک فضای امن و راحت،مطابق سلیقه و نیاز شماست،درست مانند محل زندگیتان و حتی به مراتب راحت تر و ایده ال تر است. در واقع شما هنگامی که تصمیم به ساخت ویلا می گیرید باید تمام جوانب را بسنجید، انتظاراتی که از یک خانه ویلایی دارید از جمله زمان هایی که می خواهید در آنجا بگذرانید، افرادی که ممکن است همراه شما باشد، ایده ال هایی که از یک خانه لوکس و راحت دارید. اینکه ویلای شما چه سبکی داشته باشد برای مثال مدرن یا کلاسیک و دوبلکس یا فلت بودن ان ها با توجه به نیاز های شماو شرایط مالی وبوجه تخصصی یافته شما در این امر تعیین می شود.

بررسی وضعیت زمین ویلا

در انتخاب زمین مناسب برای طراحي ویلا سعی کنید که زمین خود را در زنده ترین فضاهای آن منطقه انتخاب کنید و از مکان های دور افتاده و متروکه و خالی از سکنه دوری کنید سعی کنید زمین را در خیابان اصلی و با عرض حداقل 16 متر انتخاب کنید.

طراحی داخلی ویلا شامل چه فضاهایی می شود؟

جانمایی فضاهای طراحي داخلي داخلی به دو دسته عمومی و خصوصی تقسیم می شود.

فضای عمومی:

غالبا فضای عمومی در دسترس همه ی افراد است که عبارت است از: اعضای خانواده، مهمان درجه اول(بستگان) و درجه دوم(دوستان خانوادگی).

این فضاها شامل موارد زیر می باشد: لابی، رختکن، حال عمومی، آشپزخانه، پذیرایی، نشیمن، ناهارخوری، سرویس بهداشتی عمومی، فضای رو باز (استخر،زمین بازی و…)، خواب مهمان و بار نوشیدنی

نکته:

اتاق خواب مهمان باید در طبقه زیرین ویلا واقع شود و باید به هر چیز مربوط به مهمان مجهز باشد و سرویس بهداشتی در اختیار ان ها باشد تا اتاق خاص تر باشد.

اتاق پذیرایی:

باید طراحی آن ساده باشد و ایینه داشته باشد زیرا فضای بیشتری به مکان می دهد، خصوصا اگر ویلا کوچک باشد.

اتاق ناهارخوری:

اگر اتاق ناهارخوری کنار اشپزخانه باشد بهتر است.

سرویس بهداشتی:

طرح های زیادی وجود دارد که بسته به متراژ باید به بهترین و مناسب ترین انتخاب شود.

فضای خصوصی

فضای خصوصی شامل فضاهایی است که فقط افراد خانواده از ان استفاده می کنند که عبارت است از: حال خصوصی، اتاق تلویزیون، صبحانه خوری، اتاق خواب والدین، اتاق فرزند، سرویس بهداشتی، آشپزخانه، رختشوی خانه، اتاق مطالعه و اتاق کار

نکته:

اتاق خواب ها برای خصوصی بودن باید در طبقه ی اخر ویلا واقع شوند.